Aile Hukuku

Toplumun en küçük ve en temel yapı taşının oluşturulmasına aile denilmektedir. Aile bağlarının güven dolu inşası için, zamanla ilmek ilmek örülmesi gerekir. Güven, sevgi ve saygı temeline dayandırılan bu toplumun en küçük yapısında bozulan aksaklıklar nedeni ile kişiler kendi çıkarlarını korumaya ilişkin Medeni Hukuk’ un sunmuş olduğu yetki ile aile hukuku statüsünde haklarını arayabilmektedir.

Yapısı bozulan aile kavramının anlaşmazlıklar ile sonuçlanması nedeniyle oldukça hem maddi açıdan zorluklar içerisinde hem de manevi açıdan kişinin psikolojisinin bozulmasına yönelik ne yazık ki sıkıntılı bir aile hukuku süreci kişileri beklemektedir.

Boşanma davası, nafaka davası, velayete ilişkin davlar müvekkilleri çok yoran ve aşırı stresli durumlardır. Anlaşmalı olmayan her konu, çekişme aşamasında kişilerin psikolojik olarak yıpranmasına neden olur. Bu nedenle kişilerin en ideal şekilde, bu durumun üstesinden gelebilecek, çözüm odaklı ve kişinin taleplerinin karşılanmasına ilişkin çalışmaları yerine getiren iyi bir avukat ile çalışmaya hakkı vardır. Alıcı Hukuk Bürosu Aile Mahkemesine ilişkin sizlere en iyi ve en profesyonel, alanında uzmanlaşmış olan avukatlar ile çalışabilme şansı tanımaktadır.

4721 sayılı Türk Medeni Kanunu” ayrıca “6284 Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin önlenmesi Kanunu” göz önünde bulundurulduğu zaman, bu yasaların sağlamış olduğu güvence ve hak ile kişilerin aile temeline zarar verici yapısınının önüne geçilmesi planlanmaktadır.

Alıcı Hukuk Bürosu Aile Hukuku Hizmet Alanları

Alıcı Hukuk Bürosu hizmet alanlarında ailenin korunmasına ilişkin davalara bakılmaktadır. Aşağıda hizmet alanına ilişkin yönlendirilmesi gereken dava isimleri mevcuttur. Sizler de aşağıda yer alan herhangi bir anlaşmazlıktan dolayı mahkemede haklarınızı savunabileceğiniz bir avukat arayışı içindeyseniz yapmanız gereken en öncelikli işlem Alıcı Hukuk Bürosu ile çalışmak olmalıdır.

  • Anlaşmalı Olarak Gerçekleşen Boşanma Davaları
  • Çekişmeli Olarak Gerçekleşen Boşanma Davaları
  • Mal Paylaşım Davası: Aile konutunun herhangi bir eşe tahsil edilmesine bağlı davalar, boşanmaya ilişkin mal paylaşımı, mirasa ilişkin mal paylaşımı davaları.
  • Nafaka Davası: Eş bakımına ilişkin tedbir nafakası, çocuğa verilen nafakanın kararlaştırılmasına ilişkin davalar.
  • Velayet Davası: Velayetten doğan her türlü hakların korunmasına yönelik açılan davalara hukuk büromuz tarafından bakılmaktadır.
  • Nişan Bozulmasına İlişkin Maddi ve Manevi Açılan Tazminat Davaları
  • Soybağına İlişkin Davalar: Babalık davası, çocuğun kabulüne ilişkin davalar ve çocuğun reddine ilişkin davalar
Kasım 2022
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930