Ceza Hukuku

Ağır ceza mahkemesi, Sulh ceza mahkemesi ve Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davlar ceza hukuku nu ilgilendiren konulardır. Bu davalara da ceza avukatı bakmaktadır. Alıcı Hukuk Bürosu ile alanında uzmanlaşmış ve kadrolaşmış olan ceza avukatlarımız sizleri ilgilendiren bu davlara çözüm üretebilme yetkisine sahiptir.

Özellikle kişinin işlemediği bir suçtan dolayı kendini savunma ihtiyacı hissetmesi ve bunu da bir avukat ile yapma ihtiyacında bulunması gerekmektedir. Mahkemelerde hakkının aranması amacı ile ceza davlarına en ideal ve en hızlı çözümsel yaklaşımlar gerçekleştirecek avukatlar Alıcı Hukuk Bürosu güvencesinde toplanmıştır.

Hukuk büromuzda bulunan avukatlarımız sadece ceza davlarına baktıkları için bu konu ile alakalı olarak, uzmanlaşmış ve en ince ayrıntısına kadar kanunun gereğini ezberlemişlerdir. Dolayısı ile yaşanılan herhangi bir anlaşmazlık durumlarında ilk iş olarak kendi müvekkillerine en ideal hizmet desteği sunan avukatlarımız ile kolay ve etkili iletişim kurmak için sizleri hukuk büromuza beklemekteyiz.

Ceza hukuk dört ana unsurdan oluşmaktadır.  İşlenen suça bağlı olarak da bu cezaya ilişkin mahkemenin görüldüğü davalara uygun avukat ile çalışmak önemlidir. Ceza avukatı ve ağır ceza avukatı olarak davanın durumuna uygun şekilde hizmet sunulmaktadır.

Ağır Ceza Avukatı Hizmeti

Ağırlaştırılmış müebbet ya da müebbet hapis cezası ile yargılanan kişilerin işlemiş olduğu suçlara yönelik Ağır Ceza Mahkemelerinde görülen davları, Ağır Ceza davaları olarak bilinmektedir. Bu davlara Ağır Ceza Avukatının bakıyor olması da, ilgili konunun, en ideal şekilde anlaşmazlıklar ve suça ilişkin en ince ayrıntıların göz önünde bulundurularak, cezada indirim, hafifletici sebepler bulma ya da Avrupa İnsan Hakları Evrensel Bildirgesine aykırı herhangi bir durum yaşanması durumunda, sanıkların da haklarını korumaya ilişkin avukata ihtiyacı bulunmaktadır. Her kişinin insani değer görmek için kendini savunması ve kendini savunamadığı yerde de devreye konuya hakim ve olaylara çözümcül bakış açısı sunabilecek bir avukat ile çalışması gerekmektedir. Bu nedenle sizler de Alıcı Hukuk Bürosu ile birincil savunma hakkınızı kullanabilirsiniz.

Alıcı Hukuk Bürosunun Ceza Hukuku nda Sunmuş Olduğu Hizmetler

Hukuk büromuzun sağlamış olduğu Ceza Hukuku davalarına ilişkin bakılan davalar aşağıda listelenmiştir.

  • Kasti ya da taksirli adam öldürme
  • Kasti ya da taksitli adam yaralama
  • Cinsel saldırı, cinsel istismar ve cinsel tacize yönelik suçlar.
  • Kişinin hak ve hürriyetine yönelik suçlar
  • Hakaret davaları
  • Özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal
  • Kumar, fuhuş, müstehcen içerikli durumlar nedeni ile genel ahlaka aykırı şekilde işlenmiş suçlar.

 

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Temmuz 2022
P S Ç P C C P
« Mar    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031