İş Hukuku

İş Hukuku; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ nın belirlemiş olduğu ve bu konu üzerinde düzenleme yetkisi bulunduğu, söz sahibi olduğu bir konudur. İş Hukuku içerisinde kişinin, işe alımından işe ayrılış anına kadar geçen süre zarfındaki hakları korunmaktadır. İşe iade, işten çıkarılma nedenine bağlı tazminat ya da kıdem tazminatının alımına ilişkin.  Haksız yere işten çıkarılmanın oluşumuna ilişkin konuları da kapsamaktadır. Çalışan anne ya da anne adaylarının da hakları bu şekilde iş kanununda korunmaktadır. Bu sayede hamile olması gerekçesi ile işine son verilen ve en sık karşılaşılan konularda da annelerin sessiz kalmaması adına, öncelikli olarak devlet sonrasında ise, deneyimli avukatlar eşliğinde kişiler haklarını koruyabilmektedir.

“4857 sayılı iş kanunu” uyarınca iş sözleşmesi ve ücretlerin, tazminatların düzenlenmesine ilişkin her ince ayrıntının kanunlar çerçevesinde korunduğunu bilerek çalışan kişilerin haklarını aramaya yönelik önemli bir adımdır. Bu sayede kanunun vermiş olduğu yetkiye dayanarak avukatlar ile iş kanunu haklarının korunmasına ilişkin iş hukuku dalında, kişiler kendi haklarını savunabilmekte ve hak ettikleri durumu almaktadır.

İş Hukuku ve Çalışma Alanları

Alıcı Hukuk Bürosu iş kanunundan oluşturulan işi ve işveren arasındaki dengeyi kurmaya yönelik ilgili konuya ilişkin, iş sözleşmesi hazırlama, iş devri, iş yeri değişikliği ve işveren değişikliği konusunda müvekkillerine yardımcı olmaya dayalı bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Çalışma hayatında kişilerin iş kanunundan oluşan hak ve özgürlüklerine müdahale getiren her türlü konuya ilişkin çalışma alanı oluşturmaktadır. İş akdinin sonlanması, iş başvurularında yaşanılan aksaklıklar, haksız yere işten çıkarılma veya tazminatlara ilişkin her türlü iş yaşamını derinden etkileyecek konularda sizlerin yanında olarak, danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. İş kanunu hükmünce, iş hukuku alanındaki çalışmalarımızdan yararlanmak için sizler de Alıcı Hukuk bürosunu tercih edebilirsiniz. Alanında uzman ve ilgili konuda uzmanlaşarak, birçok davada başarı sağlamış avukatlarımızdan yararlanmanız sizin lehinize sonuçlanacak adımlara giden bir yol olacaktır. Bu nedenle sizler de güçlü işlerde bulunmak için güçlü profesyonel avukatlar ile çalışmalısınız. Detaylı bilgi almak için, danışmanlık hizmeti ve dava süreci için sizler de lütfen firmamızdan randevu alınız.

 

 

 

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Temmuz 2022
P S Ç P C C P
« Mar    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031