Şirketler Hukuku

Şirketler hukuku, ticaret hukukunun içerisinde yer alan bir konudur. Şirketler hukuku, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan ve ticari faaliyetlerde bulunmayı planlayan müvekkillerin yaşanılan anlaşmazlıklara vb. durumlara ilişkin olarak verilen danışmanlık hizmetlerini oluşturmaktadır. Alıcı Hukuk Bürosu olarak, firmamızın sağlamış olduğu destekler içerisinde ticarete ve iş ahlakına uygun şekilde karşılıklı anlaşmazlıklarda ya da dava süreçlerinde müvekkillerimizin yanında yer almaktayız.

Şirketler Hukuku Nedir?

Toplum bazlı düşünüldüğünde oluşturulacak ekonominin ticari faaliyetler olarak büyük bir paya sahip olduğu yadsınamaz. Bu ticari faaliyetler içerisinde küçük bir parçayı da şirketler hukuku konusu kapsamaktadır. Şirketlerin ekonomik sistem döngüsü içerisinde yer almış olduğu pay neticesinde, ticari faaliyetini düzenleyen ve sistemlerin bu şekilde karmaşıklaşan ticari düzeyleri, çözümleyen bir hukuk dalıdır. Şirketler arası oluşturulan ve her türlü uyuşmazlığın çözümüne ilişkin yapılacak olan çalışmalara sunulan hukuki destek de oldukça önemlidir. Alıcı Hukuk Bürosu her zaman sunmuş olduğu hukuki destek ve yapmış olduğu işlemler sonucunda kişilerin şirketler arası oluşan bir anlaşmazlıktan ötürü haklarını savunmaktadır.

Alıcı Hukuk Bürosu Hizmet Alanları

  • Şirket kuruluşu
  • Şirket sözleşmesinin hazırlanma döneminde danışmanlık hizmeti
  • Ortaklı şirket idare sözleşmesi
  • Şirket kuruluşunda ön inceleme yapılması ve bu hususta hukuki alt yapı düzenlemesi yapılması
  • Çek ve senetlere ilişkin oluşturulan alacaklar ya da çek ve senet iptaline ilişkin açılmış davalar
  • Pay devir işlemleri
  • Genel kurulun kararının iptaline ilişkin davaları
  • Kiralama- alma ve satma işlemlerinin gerçekleşmesi, şirket devir işlemlerinin gerçekleşmesi

Alıcı Hukuk Bürosu olarak yukarıda sağlanılan imkanlar göz önünde bulundurulduğunda yalnızca bu hizmetler ile sınırlı değildir. Bu hizmetler sadece oluşturulan ve hukuk büromuzun şirketler hukukuna ilişkin olarak gerçekleştirmiş olduğu çalışmalardan bir kaçıdır. Şirket kurulumuna ve şirket alım, satım ve devir işlerinin gerçekleşmesine dair her türlü hukuki destek kişilere sağlanmaktadır. Hazırlanan evrak ve oluşturulacak olan danışmanlık hizmeti, uluslararası evrensel bir konu olduğu için isteğe bağlı olarak verilecek olan hizmetler İngilizce dil desteği ile de sağlanmaktadır. İlgili konu ile alakalı olarak yaşanılan sorun ve sıkıntılarda destek sağlanması açısında firmamızdan randevu talep edebilirsiniz.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Temmuz 2022
P S Ç P C C P
« Mar    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031