Tazminat Hukuku

İnsan hayatında bilim ve aklın gücü ile hareket etmektedir. Bilimden ayrı ve aklını kullanmayan kişiler, sorgulama ve öğrenme yetisini kullanmayan kişiler insani kimliklerini yanlış yönlerde ve toplumun kurallarına aykırı olarak icra etmektedir. Bu nedenle de ortaya toplumun haklarını koruyacak ve bu koşulları savunması gerekli bir şekilde ortaya düzen gerektiren durumlar çıkmıştır. Bu da ancak hukuki anlamda kişilerin kendi çıkarlarını ve toplum çıkarlarını korumaya yönelik durumlar yaşamasını sağladığında mümkün olmaktadır. Hukuki süreçte kanun desteğini de alarak kişilerin haklarını savunma ihtiyacı toplumun getirdiği bir gerekliliktir. Sizler de Alıcı Hukuk Bürosu hizmetlerinden yararlanmak ve tazminat hukuku alanında ihtiyaçlarınızı, hak ettiklerinizi alabilmek amacı ile firmamızdan danışmanlık desteği alabilirsiniz.

Alıcı Hukuk Bürosu, müvekkillerinin iş yaşamından doğacak her türlü sıkıntılı sürecinde yanında yer almaktadır. Bunun için en kısa sürede çalışmak amacı ile randevu almanız yeterli olacaktır.

Tazminat Hukuku Nedir?

İki tarafın ya da kişi – şirket bazlı çalışmaların anlaşmazlığından kaynaklı olarak oluşturulabilen kişinin haklarını alması açısından gerekli kılınmış maddi tazminat ve manevi tazminat olarak ikiye ayrılmaktadır.

Manevi tazminat; kişinin alacaklarına ilişkin yaşamış olduğu ruhsal ve psikolojik sorunlarına ilişkin bu sorunu yaşatan kişi veya kurumdan alacağını tahsil etmesi durumudur.

Maddi tazminat; herhangi bir iş yerinde yaşanılan kazadan kaynaklı olarak, iş göremezlik, sakatlık, özür durumu ortaya çıkması veya ölümle sonuçlanması durumunda kişinin kendi şahsına ya da ailesine verilecek olan hakları kapsamaktadır. Maddi tazminat konusu çok geniş bir konu yelpazesini barındırmaktadır. Tazminatın boyut ve miktarı değiştiği gibi, konunun türü de bu başlık altında değişmektedir. Bu nedenle hangi avukatla çalıştığınız tazminat konusunda oldukça önemli olmaktadır.

Alıcı Hukuk Bürosu Tazminat Hukuku Konuları

  • Kişiye verilen herhangi bir zarardan kaynaklı oluşan maddi ve manevi tazminat hukuku
  • Tazminat durumları ile ilgili her türlü ince ayrıntı ve konuya ilişkin oluşturulmuş örnek olaylar
  • Zamanaşımına bağlı oluşabilecek zararlardan doğacak haklar
  • Tazminat davasında oluşturulan usul kavramı
  • Maddi tazminat işleminin belirlenmesi
  • Manevi tazminat işleminin belirlenmesi

Yukarıda yer alan konular tazminat hukuku içerisinde yer alan belli başlı önemli başlıklardır. Bunun dışında kalan ve diğer önemli konuların da tazminat hukuku çerçevesinde Alıcı Hukuk Bürosu tarafından değerlendirildiğini bilmeniz gerekmektedir.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Temmuz 2022
P S Ç P C C P
« Mar    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031