Miras Davası Avukatı Ankara

Miras Davası Avukatı Ankara

Miras Davası Avukatı Ankara

Miras Davası Avukatı Ankara ; Miras Hukuku, Türk Medeni Kanunu’nun 495-675. maddeleri arasında düzenlenmiş hukuk dalıdır. Bu kapsamda, bir kimsenin ölümü ya da benzeri şekilde( gaipliği) sonrasında, kendisinden geriye kalan aktif ve pasif mal varlığının , kişi tarafından ölmeden önce atanmış ya da yasal mirasçıları arasında nasıl intikal edeceği yada akıbetinin ne olacağı ile ilgilenir. Miras hukuku konusunda miras hukuku avukatı görev almaktadır.

Miras avukatı seçiminde bir takım hususlara dikkat etmek gerekir. Bu konudaki en belirgin hususlar arasında avukatın kendi alanında uzmanlığının ve tecrübesinin iyi olması yer almaktadır. Ankara en iyi miras davası avukatı konusunda arayış içerisinde olanlar, bu konuda kapsamlı bir araştırma içerisine girmektedirler. Hukuk büroları ile çalışırken bu konuda ihtisaslaşmış hukuk bürolarını tercih ederek, en iyi miras hukuku avukatı konusunda doğru adrese ulaşabilirsiniz.

Miras Avukatı

Mirasçılık 2 türlü olup Yasal Mirasçılık ve İradi Mirasçılık olarak adlandırılmaktadır. Gaipliğine karar verilen ya da ölen kişinin Miras hukuku kuralları gereğince akıbeti belirlenen mal varlığı tereke olarak adlandırılır. Mirasın intikalinin ardından, mirasın paylaşılacağı kimselerin, bu intikalin ardından aldıkları haklara ise ‘’Miras Hakkı’’ denmektedir. Miras bırakan kişinin ölümünün ya da gaipliğinin ardından üzerinde kayıtlı olan mallara hak sahibi kişilere de mirasçı denir. Ankara en iyi miras avukatı olarak bu alanda pek çok davada etkili ve başarılı sonuçları sunuyoruz.

Avukatlık büromuzda her türlü miras davası hukuk süreci başarı ile yürütülmektedir. Miras hukuku konusunda , mirasçı atama, vasiyet name düzenleme, ölüm vaktine kadar bakma sözleşmesi, miras paylaşımı, veraset belgesi çıkarma, vasiyetname tanzimi, tereke tespiti ve defter tanzimi davaları, miras taksim sözleşmeleri, vasiyetname iptali, tenkis davaları, muriz mavaazasına dayalı tapu, terekenin taksimi davası, mirastan kaynaklı istihkak davaları, miras hukuku danışmanlığı, veraset davası (veraset iptali, veraset ilanı almak), vasiyet alacaklısı miras davası, mirasın reddi davası, miras sözleşmesi davaları, miras dolayısı ile izaleyi şüyu davası, tenkis davası, muvazaalı miras iptali, miras dolayısıyla istihak davası  gibi pek çok geniş alanda hizmet verilmektedir. Bu konularda hizmet verirken Ankara miras davası avukatı olarak alanında en iyi hizmet ile farkımızı ortaya koyuyoruz.

Ankara Miras Hukuku Avukatları

Kendisine, ölen bir yakınından miras kalan, ya da miras kalması söz konusu olan kişiler ya da miras davasının henüz sonuçlanmamış olduğu durumlarda, insanlar en iyi miras davası avukatı arayışına girmektedirler.

Miras bırakan kişiler, bazı durumlarda mal varlıklarını bazı mirasçılarına bırakmak istemezler. Bunun için farklı yollara başvururlar.  Miras bırakan kişinin, mirasçılarının hakkı olan bu davaya miras davası denir.

Özel bir hukuk dalı olan miras hukuku, alanında uzman avukatlar aracılığı ile yürütüldüğünde başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Miras hukuku konusunda açılan davalarda hak kaybına uğramamak için miras davası avukatı kendi alanında bilgiye sahip kişilerden seçilmelidir.

Miras Hukuku Uzman Avukat

Yasal mirasçı, kendisine kan bağı olan kişiden pay alma hakkına sahip olan kişidir. Kan bağı nedeni ile . 2. Ve 3. Zümre mirasçılar ve sağ olan eş yasal mirasçı olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda mirası kalan kişinin, evlat edindiği kişiler de yasal mirasçı olarak kabul edilmektedir. Muris tarafından kendisi sağ iken vasiyetname düzenlenerek, mirasından pay almasını istediği kişiler de atanmış mirasçı olarak hak talep edebilmektedir. Ankara miras hukuku uzman Avukat tercih ettiğinizde, miras hukuku yasal sürecinde, profesyonel destek alabilirsiniz.

Kendisine miras kalan kişilerin yasal mirasçı olarak hak kazandığı paylar, zümreye göre değişiklik göstermektedir. Mirastan hak talep edebilmek için şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında ilk olarak, miras alacak kişinin sağ olması gerekir. Daha sonra hak ehliyetine sahip olup mirastan yoksun olmaması gerekmektedir. Bu şartlara uyan her kişi mirastan hak alabilmektedir.

Miras bırakan kişinin borçları mirasçıların sorumluluğu altındadır. Miras bırakan kişinin alacaklıları , kendisinin mirasçılarından yasal bir hak olarak borçlarını tahsil edebilmektedir. Mirasçılar bu borçları ödemek istemediklerinde, mirası reddetmek zorundadırlar.

Vefat eden ve kendisinden miras kalan kişinin, geride kalan kimsesi olmadığında miras devlete kalmaktadır. Aynı zamanda mirasçılar 3. Dereceye kadar sınırlıdırlar. 3. Dereceye kadar alt ve üst soyları bulunmayan kişilerin mirası yine devlete kalmaktadır.

Miras Davası Avukatı

Miras davaları söz konusu olduğunda, mirasçılar arasında genellikle hep bir anlaşmazlık söz konusudur. Bu tür anlaşmazlıklara hukuk yolu ile müdahale edilerek çözüme ulaşılır. Miras davası anlaşmazlıklarınızda sizler de miras davası avukatı Ankara ilinde uzman yazdım talep edebilirsiniz. Alanında uzman bir miras avukatı ile mirasçılar olası bir zararın önüne geçerek haklarını talep edebilmektedirler. Ankara miras avukatı konusunda tecrübeli ve başarılı bir şekilde müvekkillerimizin haklarını savunuyoruz. Miras hukuku avukat tavsiye edenler arasında ilk sırada olarak, aldığımız işleri profesyonel olarak sorunsuz şekilde hukuk yolları ile tamamlamamız en büyük etkendir. Sizlerde her türlü miras davası konusunda bizimle iletişime geçerek sorunlarınızın üstesinden kolay şekilde gelebilirsiniz.

Miras Avukatı Ücretleri

Miras davası açıldığında, mirasçıların davanın ne yönde işlediğini ve en iyi şekilde takip edebilmesi için hukuk içerisindeki terimleri çok iyi bilmesi ve en iyi miras davası avukatından destek alması gerekir. Bu konuda miras davası hukuk terimlerini sizlere açıklayacak olursak, ilk terim verasettir. Veraset, ölmüş olan kişinin, tüm mal varlığının mirasçı olarak tanımlanan kişilere geçmesi anlamına gelir. Bu nedenle miras hukuk davalarında en temel sebepler arasında yer almaktadır.. Bu kapsamda, miras bırakan kişiye muris, mirasçı durumunda olan kişiye de varis denmektedir. Diğer yandan , paylaşımı yapılacak plan mal için tereke ifadesi kullanılmaktadır.

Miras avukatı ücreti Ankara davanın içeriğine göre değişmektedir. Miras davası avukatından yardım alacağınız konular arasında, mirasın reddi, mirasçı belgesi çıkarılması, miras reddi süresi, miras bırakanın mal varlığının tespit edilmesi, miras sözleşmesinin yapılması yer almaktadır. Miras davası avukatlık ücretleri konusunda 2020 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi hükümleri üzerinden belirlenmektedir. Avukatlık asgari ücret tarifeleri, her yılın başında Türkiye Barolar Birliği kararı ile belirlenmektedir. Bu karar Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmektedir. Avukatların bu ücretler altında iş takip etmeleri kanunen yasaktır.

Miras davası avukatı Ankara gibi büyük şehirlerde yoğun çalışma alanına sahiptir. Avukatlar ülkemizde , kendisine gelen her davaya bakmak hak ve yetkisine sahiptir. Bu yüzden miras davası avukatı resmi bir tanım değildir. Ancak bu konuda uzman çalışmalar yapan avukatlar tercih edilmelidir. Sizlere miras hukuku davası en iyi avukatı olarak Ankara ilimizde tam zamanlı destek sunuyoruz.

Ölmüş bir kimseden kendisine miras kalan kimseler, devam eden mirasçılık sürecinde uyuşmazlık yaşadığı sürece en iyi miras avukatları konusunda bir arayış içerisindedirler. En iyi miras avukatı özellikleri arasında ise, avukat ile müvekkil arasındaki güven ilişkisini tesis etmesi yer almaktadır. Güven ortamının ardından , avukatın çok iyi bir iletişim gücüne sahip olması gerekmektedir. Miras hukuku alanında tecrübeli, hakimiyeti üst seviyede olsa dahi, etkili bir iletişim ile müvekkiline tüm bilgi ve birikimini aktarabilmelidir.

Ankara miras davası avukatı arayışlarınızda miras hukuku avukat tavsiye profesyonel çözümler için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Ocak 2020
P S Ç P C C P
« Ara   Şub »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031