Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri 2020

Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri 2020

            Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri ; Anlaşmalı boşanmada tarafların ortak iradesi ve evlilik birliğinin en az bir yıl devam etmiş olması önem taşımaktadır. Müşterek çocukların velayeti, mal ve hakların paylaşımı gibi konularda eşlerin anlaşarak bir protokol imzalaması ve hâkimin de duruşma sırasında tarafların boşanmak istediğine kanaat getirmesi gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma davasında, eşlerin duruşmaya katılması boşanma kararı verilebilmesi için zorunludur.

            Özel boşanma sebepleri; zina, hayata kast, pek kötü veya onur kırıcı davranış, suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme, terk, akıl hastalığıdır. Boşanma davasının kabul edilerek boşanmaya karar verilebilmesi için Ankara boşanma avukatı ücretleri 2020 inceleyerek bir avukat ile anlaşmanız davanın sağlıklı ilerlemesini sağlayacaktır.

Ankara En İyi Boşanma Avukatı Tavsiye

            Tarafların evlilik birliği süresince uğradıkları maddi kayıplar için maddi tazminat isteme hakları vardır. Bununla birlikte, evlilik birliğinin sona ermesinde ağır kusurlu olan taraftan yaşanılan elem oranında manevi tazminat da talep edilebilmektedir. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, 22.11.2004 tarih ve 2004/12407E sayılı kararında “Türk Medeni Kanunu’nun 174/1. maddesi mevcut veya beklenen bir menfaati boşanma yüzünden haleldar olan kusursuz ya da daha az kusurlu tarafın, kusurlu taraftan uygun bir maddi tazminat isteyebileceğini, 186. maddesi, evi birlikte seçeceklerini, birliğin giderlerine güçleri oranlarında emek ve mal varlıkları ile katılacaklarını öngörmüştür. Toplanan delillerden boşanmaya sebep olan olaylarda maddi tazminat isteyen eşin diğerinden daha ziyade kusurlu olmadığı anlaşılmaktadır. Boşanma sonucu bu eş, en azından diğerinin maddi desteğini yitirmiştir. O halde mahkemece, tarafların sosyal ve ekonomik durumları ile kusurları ve hakkaniyet ilkesi dikkate alınarak kadın yararına uygun miktarda maddi tazminat verilmelidir. Bu yönün dikkate alınmaması doğru görülmemiştir.” kararı vermiştir.

            Maddi ve manevi tazminat boşanma davası açılırken istenebileceği gibi boşanma kararının kesinleşmesi sonrası ayrı bir dava ile de talep edilebilmektedir. Ankara en iyi boşanma avukatı tavsiye vererek hukuki yolun seçiminde destek sağlayacaktır.

Mart 2020
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031